رشد و توسعه فردی و اجتماعی

غلبه بر ناامیدی از دید دکتر میثم شکری ساز

 • به گفته دکتر میثم شکری ساز غلبه بر ناامیدی سبب می‌شود تا شما راحت‌تر به موفقیت رسیده و مسیرهای روشنی را پیش روی خود ببینید. آیا شما تا به حال از کسی یا چیزی ناامید شده‌ و تصور کرده‌اید که دیگر نمی‌توانید از این احساس رهایی پیدا کنید؟ این اتفاق ممکن است برای اکثر افراد پیش بیاید. در نظر داشته باشید که بخش مهمی از زندگی احساس امید است. در مقابله با آن افراد ممکن است ناامید شده و نتوانند این احساس را درون خود سرکوب کنند. اما هیچ جای نگرانی وجود ندارد‌. زیرا شما با یادگیری روانشناسی غلبه بر ناامیدی می‌ توانید به راحتی این مشکل را درمان کرده و به فردی امیدوار و با روحیه بالا تبدیل شوید. تنها کافیست که خودتان بخواهید و در این زمینه قدم بردارید. حال با ما همراه باشید تا روش‌های بسیار عالی و نوین برای رسیدن به امیدواری را پیش روی شما قرار دهیم.

  بررسی روش‌های بسیار عالی برای غلبه بر ناامیدی

  از نگاه دکتر میثم شکری ساز در روانشناسی ناامیدی، افراد می‌توانند با یک سری روش‌ها این مشکل را به صورت کامل ریشه کن کنند. یکی از بهترین راه‌ها که می‌تواند بر روی سلامت روان شما نیز تاثیر مثبتی بر جای بگذارد، تایید احساسی می‌باشد. شما باید ابتدا با خودتان صادق بوده و بتوانید در مورد احساساتتان به راحتی صحبت کرده و اظهار نظر کنید. این روش سبب می‌شود تا شما بتوانید چشم انداز بهتری نسبت به موقعیت‌های پیش رو داشته و کم کم بر روی احساسات منفی خود غلبه کنید. ناامیدی نیز یکی از این احساسات می‌باشد که با قبول داشتن آن می‌توانید یک قدم بسیار بزرگ در درمان خود بردارید. مرحله بعدی بازبینی در استانداردها و توقعاتتان است‌. بهتر است توقعات خود را تا حدودی پایین بیاورید. توقع زیاد سبب می‌شود تا افراد همواره احساس ناامیدی کرده و از چیزهایی که دارند شادمان نباشند.

  غلبه بر ناامیدی

  از دید دکتر میثم شکری ساز به این صورت می‌توانید از فشارهای به وجود آمده بر خود نیز جلوگیری کرده و امور را به راحتی کنترل کنید. بهتر است از یک سری از خواسته‌های رویاپردازانه خود چشم پوشی کرده و بر روی داشته‌های خود تمرکز کنید. یک راهکار بسیار عالی در روانشناسی ناامیدی مخفی نکردن احساسات می‌باشد. بهتر است شما راهکارهایی برای بیان احساساتتان پیدا کرده و از این راهکارها کمک بگیرید تا بتوانید احساسات درونی خود را بهتر بیان کنید. بسیاری از افراد با نوشتن می‌توانند این کار را انجام دهند و به مرور زمان از شر ناامیدی رهایی پیدا کنند. شما باید یک روش بسیار عالی و متناسب با روحیات خود پیدا را کرده و از آن استفاده نمایید.

  بررسی روش‌های دیگر برای درمان قطعی ناامیدی

  در روانشناسی ناامیدی افراد با روش‌های گوناگونی برای غلبه بر ناامیدی آشنایی پیدا می‌کنند. افرادی که با این مشکل دست به گریبان هستند عموماً درون خود یک طوفان بسیار شدیدی احساس می‌کنند. این طوفان به هیچ عنوان برای سلامت انسان‌ها مفید نمی‌باشد. بهتر است در سریع‌ترین زمان ممکن آن را از بین ببرند. بهتر است از روش‌های پیش پا افتاده و راهکارهای کوچک استفاده کرده تا بتوانید دلتان را شاد کنید. مواردی که حال شما را خوب می‌کنند گزینه بسیار مناسبی برای رسیدن به حس بهتر می‌باشند. شما بهتر است چشم خود را بر روی عصبانیتتان بسته و بر روی داشته‌ها و نکات مثبتتان تمرکز کنید. صبور بودن اهمیت بسیار زیادی دارد. توجه داشته باشید شما یک شبه نمی‌توانید به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا نمایید. باید در این مسیر بارها شکست خورده تا بتوانید طعم موفقیت را چشیده و از آن لذت ببرید. بسیاری از افراد نمی‌توانند یک شبه پولدار شوند‌. پس راه‌های رسیدن به موفقیت آسان نیست و افراد در این مسیر باید صبور باشند.

  هیچ کاری بدون تلاش اتفاق نمی‌افتد. همچنین برای غلبه بر ناامیدی نیز شما باید بسیار تلاش کرده تا بتوانید این مشکل را از خود دور کنید. بسیاری از تبلیغات و صفحات اجتماعی در شبکه‌های مختلفی مانند اینستاگرام وجود دارند که می‌توانند ناامیدی را در افراد ترویج دهند. اگر می‌خواهید از این موارد به دور باشید بهتر است تا حدودی به صورت کنترل شده از این شبکه‌ها استفاده کرده و همچنین در کنار آن تاب آوری خود را افزایش دهید‌. به هیچ عنوان فعالیت بدنی و انجام تفریح و ورزش را فراموش نکنید‌‌.

  روانشناسی ناامیدی

  بر باور دکتر میثم شکری ساز بهتر است برای خود یک برنامه‌ریزی جدید داشته و تفریح و ورزش را درون آن بگنجانید. ورزش کردن سبب می‌شود تا شما خلق و خوی بسیار بهتری داشته و از نشاط خوبی نیز برخوردار باشید. ورزش کردن می‌تواند افق‌های جدیدی را پیش روی شما گذاشته و انرژی بیشتری را به شما بدهد‌. ورزش یکی از راهکارهای روانشناسی ناامیدی می‌باشد که افراد به راحتی می‌توانند از این طریق بر ناامیدی خود غلبه کرده و سریعتر به موفقیت در این زمینه دست پیدا کنند.

   دوری از آدم‌های منفی و ناسالم

  همانطور که عنوان شد یکی از روش‌های غلبه بر ناامیدی دوری از تبلیغات و صفحات اجتماعی می‌باشد که فشارهای روانی زیادی را بر افراد وارد می‌کنند. در کنار این کار بهتر است افراد از انتقادهای ناسالم نیز دوری کرده و دایره دوستان خود را محدود به افراد شاد و پرتلاش کنند. افراد منفی گرا می‌توانند اضطراب و استرس شما را تا حدود بسیار زیاد افزایش دهند. یکی از دلایل عمده ناامیدی انسان‌های زیادی، وجود افکار منفی و انسان‌های انتقادگر در اطرافشان می‌باشد‌. آدم‌هایی که همواره در حال گله و ناراحتی هستند و امیدی به زندگی بهتر ندارند و همواره منفی بافی می‌کنند می‌توانند حس امید را نیز در شما از بین ببرند‌. همچنین می‌توانند تاثیرات منفی زیادی بر روی زندگی شما بر جای بگذارند. دیدگاه این افراد سبب می‌شود که شما نیز نتوانید چشم انداز بهتری از زندگی خود داشته باشید.

  به اعتقاد دکتر میثم شکری ساز این آدم‌ها به دنبال تحقیر دیگران هستند و همواره می‌خواهند انسان‌های اطراف خود را مورد تمسخر قرار دهند‌. اولین کاری که شما در مقابله با این افراد باید انجام دهید مطمئناً دوری از آنها می‌باشد‌. انتقاد این افراد می‌تواند جلوی پیشرفت شما را گرفته و از شما انسان‌هایی ناامید و بسیار شکاک به وجود آورد. پس فراموش نکنید که این انسان‌ها می‌توانند تاثیرات منفی بر روی کیفیت زندگی شما گذاشته و حوادث بدی را برای شما رقم بزنند‌. بهتر است که این افراد را سریعاً از زندگی خود محو کرده و ورزش و انسان‌های شاد را جایگزین آنها کنید.

  این مطلب ادامه دارد…

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا