بازاریابی

کمپین تبلیغاتی از نگاه دکتر میثم شکری ساز

 • کمپین تبلیغاتی چیست؟ این سوال، یکی از متداول ترین سوالاتی به حساب می آید که کاربران در طی بازه های زمانی مختلف آن را از ما پرسیده اند. با پیشرفت تکنولوژی و گسترده تر شدن فضای مجازی، ورود کسب و کار های قدیمی به دنیای دیجیتال اهمیت زیادی پیدا کرده است. کسب و کار های قدیمی با استفاده از روش های متنوعی می توانند به دنیای دیجیتال مارکتینگ بپیوندند. ایجاد یک صفحه در شبکه های اجتماعی یا راه اندازی سایت های مختلف برای ارائه محصول از جمله این راه های محبوب به حساب می آیند.

  دکتر میثم شکری ساز خلبان و کارآفرین ایرانی

  از نگاه دکتر میثم شکری ساز پس از راه اندازی اولیه کسب و کار، اکثر مدیران با سوال کمپین تبلیغاتی چیست مواجه می شوند. کمپین تبلیغاتی یا کمپین بازاریابی، به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که افراد آنها را برای معرفی خدمات خود به دیگران مورد استفاده قرار می دهند. کمپین های تبلیغاتی کاربرد های گسترده ای داشته و می توانند سطح بازاریابی یک مجموعه را تحت تاثیر خود قرار دهند. امروز ما قصد داریم به سوال کمپین تبلیغاتی چیست به صورت دقیق پاسخ دهیم و اصول این کمپین را نیز بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید.

  کمپین تبلیغاتی چیست؟

  بیایید تا کارمان را با پاسخ به یک سوال پر اهمیت شروع کنیم: کمپین تبلیغاتی چیست؟ کمپین تبلیغاتی یا Advertising Campaign، به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که یک برند آنها را مورد استفاده قرار می دهد تا بتواند یک سیستم تبلیغاتی نوین را طراحی کند. کمپین های تبلیغاتی به گونه ای طراحی می شوند تا یک جامعه هدف خاص را تحت تاثیر خود قرار دهند. این کمپین ها همواره بر اساس نیاز های یک کسب و کار شخصی سازی می شوند. اجرای یک کمپین تبلیغاتی موفق به شما اجازه می دهد تا برند خود را در سریع ترین زمان ممکن به مردم معرفی کنید.

  به گفته دکتر میثم شکری ساز این ابزار می تواند مجموعه ای از تبلیغات برنامه ریزی شده را دریافت کند و آنها را برای دستیابی به یک هدف خاص مورد استفاده قرار دهد. اهداف مختلفی را نیز می توان برای کمپین های تبلیغاتی در نظر گرفت. برخی از این کمپین ها برای جذب مشتریان جدید و برخی هم برای افزایش فروش مورد استفاده قرار می دهند. هدف کمپین مهم ترین عاملی است که می تواند روند آن را تحت تاثیر خود قرار دهد.

  اصول کمپین تبلیغاتی

  ویژگی های بهترین کمپین تبلیغاتی چیست؟

  شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که به صورت دقیق، مهم ترین ویژگی بهترین کمپین تبلیغاتی چیست؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که کمپین های تبلیغاتی قوی و با کیفیت می توانند به صورت مستقیم میزان فروش و تعداد مشتریان وفادار یک برند را تحت تاثیر خود قرار دهند. طبق نظر دکتر میثم شکری ساز بهترین کمپین های تبلیغاتی باید جامعه هدف مشخصی داشته باشند و تبلیغات مناسبی را برای همان جامعه هدف در نظر بگیرند. بیایید تا یک مثال را در این زمینه بررسی کنیم.

  بیایید فرض کنیم که نام کمپین، افزایش فروش دوچرخه بچگانه است. در این شرایط ما یک گروه هدف تبلیغاتی بیشتر نداریم: کودکان. پس ما باید تبلیغات در شبکه های مجازی را بر همین اساس بهینه کنیم. اگر کودکان نسبت به خرید یک دوچرخه علاقه مند شوند، احتمال خرید آن توسط والدین افزایش پیدا می کند. در این شرایط، شما یک کمپین موفق راه اندازی کرده اید که توانسته جامعه هدف اصلی خود را به صورت مستقیم تحت تاثیر قرار دهد.

  نمونه کمپین تبلیغاتی

  بررسی ضرورت راه اندازی کمپین های تبلیغاتی

  تا به امروز افراد زیادی از ما پرسیده اند که اهمیت کمپین تبلیغاتی چیست؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که کمپین های تبلیغاتی نه تنها تعداد مشتریان را تحت تاثیر خود قرار می دهند، بلکه بر روی روند برند سازی و بازاریابی هم موثر هستند. با استفاده از این کمپین شما می توانید صدای خودتان را به گوش مخاطبین برسانید. بدون استفاده از تبلیغات منظم، امکان رشد کسب و کار و افزایش میزان درآمد یک مجموعه وجود ندارد. شما زمانی از خدمات یا محصولاتتان به سود می رسید، که مشتریان در مورد آنها اطلاعات کافی داشته باشند.

  جدا از این مسئله، تبلیغ شما باید در اختیار مخاطبین درست قرار گیرد. مثلا اگر شما در حال ارائه یک محصول مخصوص سالمندان هستید، باید تبلیغات خود را نیز بر روی همین افراد متمرکز کنید. در غیر این صورت، احتمال اینکه کمپین موفق نباشد افزایش پیدا می کند. شما می توانید از خدمات تیم های مشاوره ای برای راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی به صورت اصولی استفاده کنید.

  نکات مهم برای طراحی کمپین تبلیغاتی چیست؟

  از نگاه دکتر میثم شکری ساز یک سری نکات مهم و کلیدی وجود دارند که روند راه اندازی کمپین تبلیغاتی را به صورت مستقیم تحت تاثیر خود قرار می دهند. اصول راه اندازی کمپین تبلیغاتی یکی از همین نکات پر اهمیت به حساب می آید. به صورت کلی، کمپین های موفق هدف دارند. شما نمی توانید بدون هدف نسبت به راه اندازی کمپین اقدام نمایید. پس از هدف، شما باید مخاطبین کمپین خود را به خوبی شناسایی کنید. بهتر است به سوالاتی همچون مخاطبین به چه مباحثی علاقه مند هستند یا مخاطبین در چه رده سنی قرار دارند به درستی پاسخ دهید. ابزار های زیادی برای تبلیغ و بازاریابی در اختیار شما قرار گرفته است. شما باید بر اساس اصول کمپین تبلیغاتی، بهترین ابزار را برای کسب و کار خود انتخاب نمایید.

  مهم ترین اصول کمپین تبلیغاتی کدام اند؟

  دکتر میثم شکری ساز اعتقاد دارد که اصول کمپین تبلیغاتی مهم ترین عاملی است که موفقیت یک کمپین را تحت تاثیر خود قرار می دهد. اصول کمپین تبلیغاتی چندین قسمت مختلف دارد. در لیست زیر شما می توانید چند مورد از مهم ترین اصول کمپین تبلیغاتی را مشاهده کنید.

  • انتخاب درست هدف
  • انتخاب درست مخاطب
  • انجام تحقیقات بازاریابی به صورت دقیق
  • انتخاب پلتفرم های مناسب برای بازاریابی
  • تصمیم گیری در مورد بودجه و مشخص کردن آن
  • ایجاد یک پیام قدرتمند
  • اضافه کردن CTA به کمپین
  • تمرکز بر روی جزئیات و بهبود آنها
  • استفاده از تبلیغات آزمایشی
  • پیگیری عملکرد و میزان بازدهی کمپین

  توجه به اصول کمپین تبلیغاتی به شما اجازه می دهد تا هم در بهترین حالت ممکن کمپین خود را راه اندازی کنید و هم در طی یک بازه زمانی کوتاه به سود مطلوب دسترسی پیدا نمایید.

  بررسی نمونه کمپین تبلیغاتی

  حال که پاسخ سوال کمپین تبلیغاتی چیست را پشت سر گذاشتیم، بیایید تا چند مورد از موفق ترین نمونه کمپین تبلیغاتی موجود در ایران را مورد بررسی قرار دهیم. کمپین اسنپ یکی از همین نمونه های محبوب و موفق به حساب می آید. برند اسنپ دو موضوع غیر مرتبط با کسب و کار خودش را با استفاده از نوا و قافیه به یکدیگر ارتباط می دهد. بیلبورد هایی که این متن را بر روی خود جای داده اند، در سراسر شهر نصب می شوند. این کمپین باعث شد تا هم کاربران حضوری با برند اسنپ آشنا شوند، هم با انتشار تصاویر بیلبورد در شبکه های اجتماعی، شهرت این برند را چندین برابر نمایند.

  دیگر نمونه کمپین تبلیغاتی موفق، به کمپین برند بلوبانک اشاره دارد. امروزه کمتر کسی پیدا می شود که با بلوبانک آشنایی نداشته باشد. این بانک دیجیتالی تازه تاسیس، در طی یک بازه زمانی کوتاه، محبوبیت زیادی به دست آورد. این برند شعار زمین بازی را عوض کردیم را انتخاب کرد و نسبت به طراحی بنر های خلاقانه و جذاب اقدام نمود. انتشار پوستر ها و تصاویر مربوط به این مسئله در شبکه های اجتماعی و نصب بیلبورد در موقعیت های مختلف به این برند اجازه داده تا شهرت و محبوبیت زیادی کسب کند.

  کمپین تبلیغاتی موفق در ایران

  کلام آخر

  حال که با پاسخ سوال کمپین تبلیغاتی چیست به صورت دقیق آشنا شدیم، بیایید تا نمونه کمپین تبلیغاتی موفق در ایران را بررسی نماییم. به خاطر داشته باشید که در حال حاضر کمپین های گسترده ای در ایران برگزار شده و هر کدام از این کمپین های برگزار شده هم یک سری ویژگی های خاص را در خود جای داده اند. یکی از انواع کمپین تبلیغاتی موفق در ایران، کمپین برند اسنوا است. برند اسنوا که یکی از قدیمی ترین برند های فعال در زمینه تولید لوازم خانگی و الکترونیکی در ایران به حساب می آید، همواره آزمون و خطا های زیادی را در این زمینه انجام داده است.

  میثم شکری ساز کارآفرین خوش فکر ایرانی

  این شرکت با تفکری نوین، یک سری کمپین های تبلیغاتی پر بازده را طراحی کرده و آنها را به اجرا در آورده است. اگر به مشخصات این کمپین ها توجه کنید، متوجه می شوید که همه اصول کمپین تبلیغاتی در آنها رعایت شده است. در طی این کمپین تبلیغاتی، آقای محسن کیایی با برند اسنوا همکاری کرده و چهار محصول اصلی تولید شده توسط این برند را معرفی کرده است. این چهار محصول عبارت اند از: ماشین لباسشویی، تلویزیون، اجاق گاز و یخچال. شعار این کمپین تبلیغاتی هم “فقط یه ایرانی میدونه” است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا