رشد و توسعه فردی و اجتماعی

معرفی بهترین تکنیک های موفقیت از دید دکتر شکری ساز

 • تکنیک های موفقیت، ابزار های کاربردی به حساب می آیند که افراد می توانند آنها را برای بهبود شرایط زندگی خود مورد استفاده قرار دهند. دکتر میثم شکری ساز کارآفرینی برتر کشور معتقد است که موفقیت در زندگی کار راحتی نیست. تلاش و زحمت دو پیش نیاز مهم موفقیت در زندگی هستند. برای آموزش موفق شدن در زندگی، کارشناسان و افراد تعلیم دیده یک سری تکنیک های خاص را مورد استفاده قرار می دهند. مواردی همچون تکنیک اتاق ملاقات ناپلئون هیل می تواند گزینه خوبی برای موفقیت در زندگی به حساب بیایند.

  دکتر میثم شکری ساز

  البته که تکنیک های موفقیت می توانند دسته بندی های مختلفی داشته باشند. باور دکتر میثم شکری ساز این است که شما باید بر اساس شرایط خودتان نسبت به انتخاب بهترین تکنیک برای موفقیت اقدام نمایید. امروز ما قصد داریم تا چند مورد از محبوب ترین و متداول ترین تکنیک های به کار رفته برای موفقیت در زندگی را مورد بررسی قرار دهیم. پس اگر شما هم به دنبال موفقیت هستید، در ادامه با ما همراه شوید.

  محبوب ترین تکنیک های موفقیت کدام اند؟

  بیایید تا کارمان را با پاسخ به یک سوال مهم شروع کنیم: مهم ترین تکنیک های موفقیت کدام اند؟ امکان مشخص کردن یک تکنیک خاص برای موفقیت در زندگی وجود ندارد.

  بیایید یک قدم به عقب برگردیم. شما چه تعریفی از موفقیت دارید؟ خیلی از افراد موفقیت را داشتن یک خانواده خوب و زندگی پر آرامش می بینند. در حالی که دیگران، کسب ثروت زیاد را به عنوان موفقیت شناسایی می کنند. هر فرد، یک تعریف خاص از موفقیت دارد. پس، شما باید بر اساس نیاز ها و تعریف های خودتان تکنیک های موجود در دنیای موفقیت را به کار گیرید.

  به اعتقاد دکتر شکری ساز، معمولا زمانی که حرف از تکنیک های موفقیت زده می شود، افراد به تکنیک هایی اشاره دارند که برای قرار های کاری یا کسب ثروت مورد استفاده قرار می گیرند. از همین رو، تکنیک هایی که ما در مورد آنها صحبت می کنیم هم مربوط به کسب ثروت هستند.

  موفقیت در زندگی

  تکنیک هایی همچون رابینز، اتاق ملاقات ناپلئون هیل، کایزن، پارادوکس و پارتو از جمله مهم ترین مواردی به حساب می آیند که شما می توانید آنها را برای موفقیت در طی زندگی مورد استفاده قرار دهید. همه این تکنیک ها اهمیت زیادی دارند.

  آموزش موفقیت به سبک رابینز

  اولین مورد از محبوب ترین تکنیک های موفقیت، به سبک رابینز اشاره دارد. آنتونی رابینز یکی از بزرگترین سخنران های انگیزشی حاضر در جهان به حساب می آید. بر اساس گفته های رابینز، او در دوران جوانی وضعیت مالی خیلی بدی داشته است. او در یک اتاق کوچک زندگی می کرده و از نظر مالی، وضعیت مطلوبی نداشت. در آن بازه زمانی او فقط به دنبال کسب ثروت و مال بود. از همین رو، او یک سری تکنیک های خاص را مورد استفاده قرار داد تا بتواند به موفقیت برسد.

  در اولین قدم شما باید مشخص کنید که از زندگی چه می خواهید؟ هدف شما از زندگی چیست و اصلا برای چه تلاش می کنید؟ زمانی که پاسخ به این سوال را یافتید، نوبت به تغییر باور ها می رسد. شما باید ضمیر ناخودآگاه خود را برنامه ریزی کنید و باور های غلط و از رده خارج را دور بریزید. افزایش اعتماد به نفس، دسترسی به مدار های بالا تر و استفاده از قانون جذب دیگر مواردی به حساب می آیند که می توانند روند موفق شدن در زندگی را تحت تاثیر خود قرار دهند. با مد نظر قرار دادن همه این موارد شما می توانید در طی بازه زمانی کوتاهی به موفقیت برسید.

  آموزش موفقیت

  تکنیک های طلایی ناپلئون هیل

  دومین مورد از تکنیک های موفقیت، به اتاق ملاقات ناپلئون هیل اشاره دارد. ناپلئون هیل یکی از معلم های مذهبی خود ساخته بود که کتاب های گسترده ای را در این زمینه تدوین کرده و در اختیار مردم قرار داده است. کتاب های او قبل از جنگ جهانی دوم و در سال های 1920 و 1930 منتشر شده اند. جالب است بدانید که کتاب های ناپلئون تا به امروز به عنوان پر فروش ترین کتاب های تاریخ شناخته شده اند. ناپلئون هیل اعتقادی به استعداد ذاتی ندارد. او معتقد است که برای موفقیت، شما باید تلاش کنید.

  تکنیک های موفقیت ناپلئون هیل می توانند ابعاد مختلفی از زندگی شما را تحت تاثیر خود قرار دهند. از نظر این معلم، شما زمانی به موفقیت می رسید که همه تمرکز و حواستان را بر روی آن بگذارید. موفقیت هیچگاه دور از دسترس نیست. ایجاد افکار مفید و تقویت اعتماد به نفس، باعث می شود تا شما خیلی راحت و سریع به اهدافتان دسترسی پیدا نمایید. داشتن اعتماد به نفس بالا و تمرکز بر روی هدف باعث می شود تا شما در سریع ترین زمان ممکن به موفقیت دسترسی پیدا کنید.

  آموزش موفقیت به سبک کایزن

  تکنیک های موفقیت کایزن، تکنیک های ژاپنی هستند که می توانند روند موفقیت در زندگی را تحت تاثیر خود قرار دهند. زمانی که شما به محصولات ژاپنی فکر می کنید، در ابتدا چه چیزی به ذهنتان می رسد؟ کیفیت بالا! میلیون ها ژاپنی در طی نسل های مختلف تلاش کرده اند تا بتوانند این تصویر را از ژاپن در ذهن سایر افراد ایجاد کنند. تفکر کایزن یکی از مهم ترین تفکرات مردم ژاپن به حساب می آید. کایزن به معنای تغییر خوب است. این فلسفه ژاپنی دو قسمت اصلی را در خود جای داده است.

  برای دنبال کردن آموزش موفقیت کایزن، در ابتدا شما باید یک تغییر مثبت داشته باشید و در مرحله بعد نسبت به حفظ پیشرفت اقدام نمایید. کایزن می گوید که شما نباید از تغییر ها بترسید. شما نباید جلوی تغییر را بگیرید. شما می توانید یک کار بزرگ را به چندین قسمت تقسیم کنیم. در هفته اول فقط قسمت اول را انجام دهید. در هفته دوم، دو قسمت اول و در هفته سوم سه قسمت اول را به اتمام برسانید. با دنبال کردن این الگوریتم، شما به موفقیت حتمی دسترسی پیدا خواهید کرد.

  تکنیک اتاق ملاقات ناپلئون هیل

  آموزش موفقیت با تکنیک پارادوکس

  چهارمین مورد از تکنیک های موفقیت محبوب، به تکنیک پارادوکس اشاره دارد. این تکنیک موفقیت محبوب به ما می گوید که هرچه گزینه های موجود در جلوی پایمان بیشتر شود، تمایل ما به انتخاب کمتر خواهد شد. پس ما باید یک سری روش های خاص را مورد استفاده قرار دهیم تا تعداد گزینه های موجود در جلوی پایمان کاهش پیدا کند. این مسئله انتخاب را ساده تر می کند. انتخاب چندین فیلتر و عبور گزینه ها از میان آن، به شما اجازه می دهد تا به راحتی نیاز های خود را در این زمینه رفع کنید. علاقه، کارایی، سود دهی و ارزش از جمله مهم ترین فیلتر هایی به حساب می آیند که شما می توانید آنها را بر سر راه انتخاب ها و گزینه های خود قرار دهید. با فیلتر کردن شما خیلی راحت تر می توانید به موفقیت دسترسی پیدا کنید.

  اصول پارتو و تاثیر آن بر روی بازدهی

  پنجمین مورد از تکنیک های موفقیت، به اصول پارتو اشاره دارد. پارتو روی انجام کار کم و دریافت بازدهی زیاد تمرکز می کند. بعید است کسی تا به امروز از کلمه وقت ندارم استفاده نکرده باشد. ریچارد کاچ، نویسنده و کارآفرین یک طرح جالب را برای حل این مشکل ابداع کرده است! اصول پارتو که یکی از مهم ترین تکنیک های موفقیت به حساب می آیند، می توانند روند انجام فعالیت های مختلف را تحت تاثیر خود قرار دهند. به زبان ساده، اصل پارتو می گوید که قسمت بزرگی از خروجی یک فرایند، ناشی از یک ورودی ساده است. این اصول بر روی عدم توازن میان تلاش و پاداش اشاره دارند. یعنی 80 درصد موفقیت هایی که در زندگی ما آنها را مشاهده می کنیم، حاصل 20 درصد تلاش ما در زندگی است. تمرکز بر روی آن 20 درصد زندگی را متحول می کند.

  میثم شکری ساز

  کلام آخر

  امروز ما سعی کردیم تا چند مورد از مهم ترین تکنیک های موفقیت را مورد بررسی قرار دهیم. به عقیده شما کدام یک از این تکنیک ها نتایج بهترین را به همراه دارد؟ مسلما موفق شدن در زندگی کار راحتی نیست. برای موفقیت در زندگی، شما باید آزمون و خطا داشته باشید. کسب تجربه به افراد اجازه می دهد تا بدون نیاز به استفاده از تکنیک در زندگی خود موفق شوند.

  البته که استفاده از خدمات کارشناسان حرفه ای و تعلیم دیده برای بررسی وضعیت کسب و کار یا زندگی هم می تواند همواره نتایج مطلوبی را برای شما به همراه داشته باشد. خیلی از افراد، خدمات کارشناسان تعلیم دیده را برای موفق شدن مورد استفاده قرار می دهند. پس در صورت نیاز شما می توانید خدمات این کارشناسان را نیز به کار گیرید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا